گل شمعدانی

گیاه شمعدانی گیاه بسیار پرطرفداری است. پروش دادن این گیاه آسان است و رنگ های متنوع با بوی مطبوعی دارد.

شمعدانی با نام علمی Pelargonium سرده ای از گیاهان گل دار است و دارای حدود 200 گونه می باشد. شمعدانی ها گیاهانی علفی، یکساله یا چندساله و پایا هستند و خیلی کم در برخی از آنها (به جز پلارگونیوم) بوته های پیچان با ساقه گوشتی وجود دارند. برگ ها منفرد یا متقابل، غالباً گوشوارک دار، پهنک برگ ها همیشه منقسم، دارای بریدگی های بسیار، بطور کلی پنجه ای و پوشیده از کرک های غده ای و اسانس دار هستند.

گلبرگ های جلویی از 10 پرچم که در قاعده بهم پیوسته اند، تشکیل شده که فقط 7 پرچم زایاست.

کاسه، شامل کاسبرگ هایی از پایین بهم پیوسته است و قطعه عقبی آن به صورت مهمیز با دمگل متحد می شود و حفره لوله مانند درون دمگل را بوجود می آورد.

خامه گوشتی می باشد و زمان رسیدن میوه از بالا به پایین خم می شود.

میوه این گیاهان مشابه میوه جنس ارودیوم است

 

  • گل شمعدانی یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است.
  • رنگارنگ است و بوی خوبی هم دارد.
  • اگر این گیاه را در خارج از خانه نگهداری می­ کنید بهتر است در فصول سرد به داخل خانه آورده شود.
  • برای اینکه شمعدانی بیشترین گل ممکن را بدهد آن را در محلی قرار دهید که بین 4 تا 6 ساعت نور خورشید را دریافت کند.
  • اجازه دهید تا بین نوبت‌های آب‌دهی، خاک تا حدی خشک شود.
  • دمای معتدل رو به خنک بسیار مورد علاقه آن هاست. بنابراین بهترین دما برای مراقبت از شمعدانی ها 13 تا 18 درجه سانتی گراد می­باشد.
  • كود كامل ارگانیک یا كمپوست شرکت رز آبی به گل شمعدانی داده شود.

 

آفات

در هنگام خرید گل شمعدانی باید به رنگ و اندازه آن توجه کرد. برگ‌های سالم نباید هیچ‌گونه رنگ‌پریدگی در زیر یا روی آن داشته باشند و ساقه‌های آن باید سفت و محکم باشند. آفات‌های مرسوم در گیاهان خانگی مگس‌های سفید، کنه تار عنکبوتی و شپشک آردی است.

 

  • هرس برگ ها

در میان گل ها و گیاهان آپارتمانی، شمعدانی ها از جمله گیاهانی هستند که نیاز به هرس زیاد دارند. بنابراین هنگام نگهداری و مراقبت از شمعدانی ها باید هر 6 ماه یکبار برگ ها را هرس کنیم تا گیاه بتواند برگ های تازه بدهد و رشد خوبی داشته باشد. زمان هرس نیز نباید گلدان گل داشته باشد. بنابراین اواخر زمستان و اواسط تابستان نیز بهترین زمان برای انجام این کار است. گاهی نیز لازم است کمی از سر ساقه اصلی را کوتاه کنیم تا برگ های جدید شروع به جوانه زنی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *